Wiadomości z giełdy

18 września 2020 r.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, we wrześniu wyniósł 78,9 pkt. - podano we wstępnym wyliczeniu. Analitycy szacowali, że wskaźnik wyniesie 75 pkt. Miesiąc wcześniej wskaźnik wyniósł 74,1 pkt.

USA: Wall Street znowu w dół18 września 2020 r.

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się umiarkowanymi spadkami, a giełdę ciągnęły w dół przede wszystkim spółki technologiczne. Rynki śledzą najnowsze dane gospodarcze i informacje nt. rozwoju pandemii koronawirusa na świecie. To był trzeci zniżkowy tydzień z rzędu.

16 września 2020 r.

Wall Street

Fed pogorszył nastroje na Wall Street, część indeksów na minusie16 września 2020 r.

Środowa sesja na Wall Street przez większoóść dnia przebiegała pod znakiem wzrostów, ale komentarze Fed zostały przez rynek odebrane negatywnie, pomimo że Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że nie podniesie stóp do 2023 roku. Część indeksów zakończyła handel na minusie, przed spadkiem uchronił się tylko Dow Jones.

3 września 2020 r.

Na rynki paliw trafia więcej ropy z Iraku, który będzie się starał o 2-miesięczne zwolnienie tego kraju z ustalonych w ramach cięć produkcji OPEC+.

Ceny ropy w USA spadają3 września 2020 r.

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają i są najniżej od początku sierpnia, po zniżce w środę aż o 2,9 proc. - najsilniejszej od lipca. W centrum uwagi jest podaż ropy z krajów OPEC - podają maklerzy.

28 lipca 2020 r.

Wall Street

Wzrosty na Wall Street28 lipca 2020 r.

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Kursy największych pod względem kapitalizacji firm technologicznych zwyżkowały na progu najważniejszego tygodnia, z punktu widzenia sezonu wyników za II kwartał.

Polecane

Polecane