Moody's Investors Service obniżył perspektywę ratingu depozytów w walutach obcych Banku Pekao do negatywnej ze stabilnej oraz utrzymał perspektywę ratingu dla depozytów w walucie krajowej, podała agencja.

Długoterminowe ratingi depozytów podtrzymano na poziomie A2 zarówno dla walut obcych, jak i krajowej, zaś krótkoterminowe - na poziomie Prime-1, podano w komunikacie.

"Dzisiejsza decyzja ratingowa wynika w podobnej decyzji w odniesieniu do rządu Polski (A2, negatywna) z dnia 14 maja 2016 r. Dzisiejsza zmiana perspektywy ratingów wskazuje, że rating depozytów w walutach obcych Pekao może zostać obniżony, jeśli Moody's obniżyłby rating suwerenny Polski" - czytamy dalej.

Moody's podtrzymał także ocena ryzyka kredytowego kontrahenta (CR) na poziomie A1(cr)/P-1(cr) oraz Baseline Credit Assessment (BCA) na poziomie baa1.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.