GPW wprowadza kompleksowe zmiany w głównych indeksach na warszawskim parkiecie. Od września GPW rozpocznie kalkulację i publikację nowych indeksów – WIG30 i WIG30TR. Które spółki znajdą się w grupie 10 dodatkowych w nowym indeksie WIG 30?

GPW ma listę potencjalnych kandydatów, a pełną obsadę WIG 30 poda po sesji w dniu 8 sierpnia 2013 roku. Jak wiadomo w skład indeksu WIG30 będzie wchodziło nie więcej niż siedem spółek z jednej branży, a udział jednej spółki w kapitalizacji całego indeksu będzie ograniczany do 10 procent. Natomiast WIG30TR będzie indeksem dochodowym, a więc przy jego obliczaniu będzie się uwzględniać nie tylko ceny zawartych transakcji, ale również dochody z tytułu dywidend i praw poboru. Które spółki mają szansę na znalezienie się w rozszerzonych indeksach?

Struktura sektorowa w indeksie WIG30 / Media
Reklama
WIG 30 - potencjalni kandydaci / Media

Z pewnością do głównego indeksu powróci TVN, który kilka miesięcy temu zniknął z WIG 20. Szansę na to ma również kolejny medialny potentat na polskim rynku, Cyfrowy Polsat. Chęć na pojawienie się w WIG30 mają z pewnością też cztery banki Alior, ING BSK, Getin Noble Bank oraz Millenium.

Co ciekawe GPW jako potencjalnych kandydatów widzi też firmy z branży handlowo odzieżowej, LPP i CCC.