statystyki

Giełda chce się ożywić. Walka o powrót inwestorów trwa

autor: Małgorzata Kwiatkowska04.07.2016, 07:46; Aktualizacja: 04.07.2016, 08:11
"Nowa segmentacja rynku NewConnect to jedna z najważniejszych zmian wprowadzonych w ramach jego reformy, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu, poprawę jakości spółek notowanych oraz wzrost zaufania do tego rynku."

"Nowa segmentacja rynku NewConnect to jedna z najważniejszych zmian wprowadzonych w ramach jego reformy, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu, poprawę jakości spółek notowanych oraz wzrost zaufania do tego rynku."źródło: ShutterStock

PARKIET GPW nie poddaje się w walce o powrót inwestorów do akcji. Specjaliści działania doceniają, ale radzą jej powalczyć o kapitał w innych sektorach rynku kapitałowego. Rewolucja na NewConnect i stworzenie inwestorom lepszych warunków do realizacji zleceń na głównym rynku akcji – takie projekty zaprezentowała w ubiegłym tygodniu warszawska Giełda Papierów Wartościowych.

– Nowa segmentacja rynku NewConnect to jedna z najważniejszych zmian wprowadzonych w ramach jego reformy, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu, poprawę jakości spółek notowanych oraz wzrost zaufania do tego rynku. Wierzę, że wdrożenie nowych zasad segmentacji przyczyni się do zwiększenia transparentności rynku NewConnect oraz pozwoli inwestorom na poszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych – zapowiada Małgorzata Zaleska, która od stycznia kieruje warszawskim parkietem.

Na głównym rynku akcji Giełda zaskoczyła z kolei nowym cennikiem skierowanym do animatorów rynku akcji oraz uczestników programu High Volume Provider (HVP – program dla osób prawnych, które zajmują się głównie inwestowaniem na własny rachunek). Przez niższe stawki transakcyjne promuje się w nim podmioty, które będą rozbudowywały arkusze zleceń kupna i sprzedaży akcji. Wyższe stawki obowiązują za to dla zleceń, których celem jest natychmiastowe zawarcie transakcji uderzających w zlecenie już obecne w arkuszu. GPW deklaruje, że w ten sposób wpisuje się w międzynarodowe trendy w obszarze opłat giełdowych, których celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do realizacji zleceń przez inwestorów indywidualnych i instytucje.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane