statystyki

Ruszyły przygotowania do uruchomienia pieniędzy z UE

autor: Tomasz Żółciak02.04.2020, 07:33; Aktualizacja: 02.04.2020, 08:56

źródło: DGP

Ruszyły przygotowania do uruchomienia pieniędzy z UE na utrzymanie zatrudnienia. Już jednak dochodzi do ostrych tarć na linii rząd – marszałkowie województw.

Do rozdysponowania jest część z 7,4 mld euro, pochodzących z przesunięć pieniędzy już przyznanych Polsce w ramach unijnych programów. Warunkiem uruchomienia naboru było przyjęcie rządowej tarczy antykryzysowej. Ta już obowiązuje, a Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) ocenia, że program wystartuje w I połowie kwietnia. Kiedy dokładnie – nie wiadomo.

– MFiPR swoją rolę wypełniło, tzn. zorganizowało eurofundusze i uzyskało zgody Komisji Europejskiej (KE). Teraz piłka jest po stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które musi wspólnie z powiatowymi urzędami pracy zorganizować system wydawania tych pieniędzy. To kwestia kilku, kilkunastu dni – mówi nam jeden z ministerialnych urzędników.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane