statystyki

Ruszyły przygotowania do uruchomienia pieniędzy z UE

autor: Tomasz Żółciak02.04.2020, 07:33; Aktualizacja: 02.04.2020, 08:56

źródło: DGP

Ruszyły przygotowania do uruchomienia pieniędzy z UE na utrzymanie zatrudnienia. Już jednak dochodzi do ostrych tarć na linii rząd – marszałkowie województw.

Do rozdysponowania jest część z 7,4 mld euro, pochodzących z przesunięć pieniędzy już przyznanych Polsce w ramach unijnych programów. Warunkiem uruchomienia naboru było przyjęcie rządowej tarczy antykryzysowej. Ta już obowiązuje, a Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) ocenia, że program wystartuje w I połowie kwietnia. Kiedy dokładnie – nie wiadomo.

– MFiPR swoją rolę wypełniło, tzn. zorganizowało eurofundusze i uzyskało zgody Komisji Europejskiej (KE). Teraz piłka jest po stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które musi wspólnie z powiatowymi urzędami pracy zorganizować system wydawania tych pieniędzy. To kwestia kilku, kilkunastu dni – mówi nam jeden z ministerialnych urzędników.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane