statystyki

Giełdy w rozsypce, czekają na wsparcie

autor: Marek Chądzyński10.03.2020, 06:00; Aktualizacja: 10.03.2020, 09:04
Notowania w Europie też zaczęły się źle, od spadków sięgających 5–7 proc. Ogólnoeuropejski indeks Stoxx600 zaczął od 8-proc. dołka. Najgorzej było oczywiście we Włoszech, gdzie indeks największych spółek przez większość dnia spadał o 10 proc., a po otwarciu giełdy w USA pogłębił spadek do 12,5 proc. Na tej samej fali płynęła giełda w Warszawie, która otworzyła się na dużych minusach. WIG20 już na początku sesji zaliczył ponad 6-proc. stratę, a na informacje ze Stanów zareagował niemal 9-proc. spadkiem.

Notowania w Europie też zaczęły się źle, od spadków sięgających 5–7 proc. Ogólnoeuropejski indeks Stoxx600 zaczął od 8-proc. dołka. Najgorzej było oczywiście we Włoszech, gdzie indeks największych spółek przez większość dnia spadał o 10 proc., a po otwarciu giełdy w USA pogłębił spadek do 12,5 proc. Na tej samej fali płynęła giełda w Warszawie, która otworzyła się na dużych minusach. WIG20 już na początku sesji zaliczył ponad 6-proc. stratę, a na informacje ze Stanów zareagował niemal 9-proc. spadkiem.źródło: ShutterStock

Koronawirus stał się lontem pod beczką prochu, a iskrą, która doprowadziła do wybuchu, jest wojna cenowa na rynku ropy. Inwestorzy panicznie pozbywają się akcji.

Bardzo rzadko zdarza się, aby nowojorska Wall Street zaczęła sesję od 7–8-proc. spadków najważniejszych indeksów. Niezmiernie rzadko bywa, by chwilę po otwarciu najważniejszej giełdy na świecie trzeba było wstrzymać na kwadrans jej notowania, bo spadki przekroczyły poziomy awaryjne, co groziło pogłębieniem kryzysu. W ten sposób trwająca niemal nieprzerwanie od 11 lat hossa zaczęła dobiegać końca.

– Zdaję sobie sprawę, że hossy nie umierają ze starości… ale jest dość oczywiste, że starzejące się hossy mają większą kruchość – mówił serwisowi MarketWatch Jonathan Treussard, partner w Research Affiliates.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane