statystyki

Koronawirus zaraził rynek finansowy

autor: Marek Chądzyński04.02.2020, 09:31; Aktualizacja: 04.02.2020, 09:31
To wszystko nie jest dobrym otoczeniem dla handlu akcjami, zwłaszcza po tak długiej przerwie. Już w niedzielę władze spróbowały zatem „ucieczki do przodu”: Ludowy Bank Chin zadeklarował, że jest w stanie wpompować w rynek finansowy 1,2 bln jenów, czyli równowartość 174 mld dol.

To wszystko nie jest dobrym otoczeniem dla handlu akcjami, zwłaszcza po tak długiej przerwie. Już w niedzielę władze spróbowały zatem „ucieczki do przodu”: Ludowy Bank Chin zadeklarował, że jest w stanie wpompować w rynek finansowy 1,2 bln jenów, czyli równowartość 174 mld dol.źródło: ShutterStock

Giełdy w Chinach zaliczyły w poniedziałek spektakularne załamanie, największe od pęknięcia bańki spekulacyjnej w 2015 r.

Gdy w ostatnich dniach światowe rynki bardzo nerwowo reagowały na kolejne doniesienia o pandemii koronawirusa, chińskie giełdy były zamknięte, bo od 23 stycznia w Państwie Środka świętowano Nowy Rok Księżycowy. Otwarcie rynków nastąpiło w poniedziałek. Jeszcze zanim do niego doszło, było jasne, że to nie będzie normalna sesja. Nowe informacje o rozprzestrzenianiu się choroby nie są najlepsze, jest już ponad 17,5 tys. zarażonych, ponad 360 osób zmarło. Na świecie narasta poczucie zagrożenia, a ekonomiści zaczynają rachować straty, jakie może ponieść chińska i globalna gospodarka w wyniku pandemii.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane