statystyki

Paliwowa megafuzja Orlenu z Lotosem przeciąga się

autor: Julita Żylińska28.10.2019, 08:33; Aktualizacja: 28.10.2019, 08:48
Orlen i Lotos

Orlen i Lotosźródło: ShutterStock

PKN Orlen złożył niedawno Komisji Europejskiej wstępną propozycję środków zaradczych, które mają przekonać Brukselę, że fuzja z Lotosem nie zaszkodzi konkurencji na unijnym rynku. Jednocześnie zastosowana procedura „stop the clock” ma dać czas obu stronom na zebranie danych i analizy. To może oznaczać przekroczenie wstępnie zakładanego czasu na fuzję (do końca 2020 r.), ponieważ już teraz spółka wskazuje na I kwartał 2021 r. jako możliwy termin przejęcia 66 proc. akcji Grupy Lotos. Decyzję Komisji ma zaś nadzieję otrzymać w I kwartale przyszłego roku.

– W dalszym ciągu naszym priorytetem jest sprawne przeprowadzenie procesu przejęcia kapitałowego Grupy Lotos. Zależy nam, aby jak najszybciej formalnie złożyć środki zaradcze – mówił w ubiegłym tygodniu członek zarządu ds. finansowych Wiesław Protasewicz. Formalne złożenie środków zaradczych będzie oznaczało włączenie do konsultacji konkurentów Orlenu na europejskim rynku (market test) i to wtedy może zrobić się gorąco. Dotychczas najbardziej zauważalny na tym froncie był brytyjski BP.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane