statystyki

Paliwowa megafuzja Orlenu z Lotosem przeciąga się

autor: Julita Żylińska28.10.2019, 08:33; Aktualizacja: 28.10.2019, 08:48
Orlen i Lotos

Orlen i Lotosźródło: ShutterStock

PKN Orlen złożył niedawno Komisji Europejskiej wstępną propozycję środków zaradczych, które mają przekonać Brukselę, że fuzja z Lotosem nie zaszkodzi konkurencji na unijnym rynku. Jednocześnie zastosowana procedura „stop the clock” ma dać czas obu stronom na zebranie danych i analizy. To może oznaczać przekroczenie wstępnie zakładanego czasu na fuzję (do końca 2020 r.), ponieważ już teraz spółka wskazuje na I kwartał 2021 r. jako możliwy termin przejęcia 66 proc. akcji Grupy Lotos. Decyzję Komisji ma zaś nadzieję otrzymać w I kwartale przyszłego roku.

– W dalszym ciągu naszym priorytetem jest sprawne przeprowadzenie procesu przejęcia kapitałowego Grupy Lotos. Zależy nam, aby jak najszybciej formalnie złożyć środki zaradcze – mówił w ubiegłym tygodniu członek zarządu ds. finansowych Wiesław Protasewicz. Formalne złożenie środków zaradczych będzie oznaczało włączenie do konsultacji konkurentów Orlenu na europejskim rynku (market test) i to wtedy może zrobić się gorąco. Dotychczas najbardziej zauważalny na tym froncie był brytyjski BP.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane