statystyki

Fitch nie zmieni ratingu, ale może ocenić plany rządu

autor: Łukasz Wilkowicz28.03.2019, 07:48; Aktualizacja: 28.03.2019, 09:26
Ostatnia zmiana ratingu Polski ze strony agencji Fitch miała miejsce jeszcze w połowie poprzedniej dekady, gdy dały o sobie znać pozytywne efekty członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.

Ostatnia zmiana ratingu Polski ze strony agencji Fitch miała miejsce jeszcze w połowie poprzedniej dekady, gdy dały o sobie znać pozytywne efekty członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.źródło: ShutterStock

Piątkowy komunikat może mieć negatywny, ale niezbyt silny wpływ na kurs złotego.

Jutro przypada pierwszy w tym roku termin przeglądu oceny wiarygodności kredytowej w jednej z trzech najważniejszych agencji ratingowych. Komunikat w sprawie ratingu może wydać agencja Fitch. Może – bo zdarza się, że agencje odstępują od tej procedury, jeśli nie mają nic nowego do zakomunikowania.

Analitycy spodziewają się, że Fitch podtrzyma dotychczasową ocenę A minus, siódmą od góry w 18-stopniowej skali. Nie przewidują również zmiany perspektywy ratingu. Obecnie jest ona stabilna. Liczą natomiast, że agencja wypowie się na temat swojej oceny polskiej gospodarki. A szczególnie wpływu przedwyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości na sytuację finansów publicznych.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane