statystyki

Fitch nie zmieni ratingu, ale może ocenić plany rządu

autor: Łukasz Wilkowicz28.03.2019, 07:48; Aktualizacja: 28.03.2019, 09:26
Ostatnia zmiana ratingu Polski ze strony agencji Fitch miała miejsce jeszcze w połowie poprzedniej dekady, gdy dały o sobie znać pozytywne efekty członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.

Ostatnia zmiana ratingu Polski ze strony agencji Fitch miała miejsce jeszcze w połowie poprzedniej dekady, gdy dały o sobie znać pozytywne efekty członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej.źródło: ShutterStock

Piątkowy komunikat może mieć negatywny, ale niezbyt silny wpływ na kurs złotego.

Jutro przypada pierwszy w tym roku termin przeglądu oceny wiarygodności kredytowej w jednej z trzech najważniejszych agencji ratingowych. Komunikat w sprawie ratingu może wydać agencja Fitch. Może – bo zdarza się, że agencje odstępują od tej procedury, jeśli nie mają nic nowego do zakomunikowania.

Analitycy spodziewają się, że Fitch podtrzyma dotychczasową ocenę A minus, siódmą od góry w 18-stopniowej skali. Nie przewidują również zmiany perspektywy ratingu. Obecnie jest ona stabilna. Liczą natomiast, że agencja wypowie się na temat swojej oceny polskiej gospodarki. A szczególnie wpływu przedwyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości na sytuację finansów publicznych.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane