Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie przyniosła wzrosty wszystkich głównych indeksów. Tym samym, GPW pozytywnie wyróżniła się na tle zachodnioeuropejskich rynków, gdzie dominują zniżki.

WIG 20 rósł przez całą sesję i dzień zakończył 0,26-proc. wzrostem do 2.056,83 pkt.

Na plusie były także pozostałe indeksy - WIG zyskał 0,31 proc., mWIG 40 0,33 proc., a sWIG 80 0,7 proc. Obroty na rynku wyniosły 968 mln zł.

Polska giełda wyróżniała się na tle zachodnioeuropejskich parkietów - DAX spada o 0,9 proc., CAC zniżkuje o 0,2 proc., a FTSE pozostaje bez zmian.

Wśród blue chipów największy wzrost, o 2,5 proc., odnotował BZ WBK, a najmocniej, bo o 2,66 proc., spadł kurs LPP.

Na szerokim rynku wyróżniała się Emperia, której kurs zniżkował nawet niemal o 10 proc. po informacji o tym, że dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie określił jej zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 na 142,46 mln zł, a odsetki na dzień doręczenia decyzji na 52,4 mln zł. Prezes Emperii, Dariusz Kalinowski, poinformował PAP, że decyzja ta pozostanie bez wpływu na plany rozwoju spółki. Ostatecznie spółka zakończyła sesję spadkiem o 1,28 proc.

Bardzo mocny, 9,29-proc. wzrost, zanotował Synektik. Dariusz Korecki, wiceprezes spółki, powiedział we wtorek, że realizacja nowej strategii spółki pozwoli na wygenerowanie nadwyżek finansowych, umożliwiających wypłatę dywidendy. Dodał, że realna szansa na wypłatę dywidendy może pojawić się w 2019 roku.

Antoni Józwowicz, prezes Polimeksu-Mostostalu, poinformował PAP, że 300 mln zł, które z niedawnej emisji pozyskała spółka zostanie wykorzystane głównie na dokończenie budowy bloku w Kozienicach, pozyskanie nowych gwarancji bankowych oraz poprawę płynności. Kurs Polimeksu wzrósł o 0,77 proc. przy obrotach sięgających 29 mln zł.