Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Henryka Baranowskiego w skład zarządu IX kadencji od dnia 31 marca 2016 r. i powierzyła mu funkcję prezesa zarządu, podała spółka.

RN zdecydowała też o powołaniu Marty Gajęckiej na wiceprezesa zarządu ds. rozwoju rynku i relacji międzynarodowych, Bolesława Jankowskiego na wiceprezesa zarządu ds. handlu oraz Pawła Śliwy na wiceprezesa zarządu ds. innowacji, czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Śliwa zrezygnował z członkostwa w RN PGE.

Na początku marca br. premier Beata Szydło przyjęła rezygnację Baranowskiego ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa (MSP). Baranowski był wiceministrem w resorcie skarbu od 19 listopada 2015 r. Nadzorował departamenty Spółek Strategicznych oraz Nadzoru Właścicielskiego, a także prace związane z budową terminalu LNG w Świnoujściu.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.