Rada Giełdy zdecydowała o powołaniu Pawła Dziekońskiego na stanowisko wiceprezesa GPW - poinformowała Rada Giełdy. Zgodę na to musi jeszcze wyrazić Komisja Nadzoru Finansowego.

"Rada Giełdy podjęła decyzję o powołaniu w skład zarządu GPW pana Pawła Dziekońskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu. Uchwała Rady wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na dokonanie zmiany w składzie zarządu Giełdy" - podkreślono w komunikacie.

Paweł Dziekoński jest obecnie dyrektorem departamentu produktów kredytowych Deutsche Banku Polska i sprawuje funkcję szefa nadzorującego działalność jednostek produktowych w obszarze m.in. bankowości hipotecznej oraz produktów klienta indywidualnego.

Dziekoński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość oraz studia doktoranckie w Kolegium Gospodarki Światowej.

W środę z członkostwa w zarządzie spółki zrezygnował Karol Półtorak. Półtorak został powołany na stanowisko wiceprezesa GPW w lipcu 2014 r.