Kontrakty na S&P 500 spadają o 0,17 proc. do 2.072 pkt. Dow Jones Industrial Average futures idą w dół o 0,14 proc. do 17.688 pkt. Nasdaq-100 futures spadają o 0,28 proc. do 4.416 pkt.Ostatnia runda rozmów, która w trakcie weekendu odbyła się między Grecją a jej wierzycielami, po raz kolejny zakończyła się bez porozumienia. W najbliższy czwartek odbędzie się posiedzenie eurogrupy, które poświęcone będzie tematowi Grecji.

Tymczasem minister finansów Grecji Janis Warufakis powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild", opublikowanym we wtorek, że na najbliższym spotkaniu eurogrupy nie przedstawi nowych propozycji reform, których domagają się od Aten wierzyciele.

"Spotkanie ministrów finansów strefy euro nie jest odpowiednim forum do prezentacji propozycji, które wcześniej nie były przedmiotem dyskusji i negocjacji na niższym poziomie" - stwierdził Warufakis.

We wtorek rynek poznał nowe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA spadła w maju i wyniosła 1,036 mln w ujęciu rocznym. W maju wskaźnik wyniósł 1,165 mln po korekcie wobec 1,135 mln przed korektą. Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych, nowych inwestycji wyniesie 1,09 mln.

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę, wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze, wzrosła jednak do 1,275 mln z 1,14 mln poprzednio. Analitycy spodziewali się liczby nowych pozwoleń na poziomie 1,1 mln.

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Rynek zakłada, że Fed pozostawi w tym tygodniu stopy procentowe bez zmian. Z uwagą będzie analizowany natomiast komunikat oraz konferencja prasowa prezes banku Janet Yellen. Fed ponownie prawdopodobnie podkreśli, że termin podwyżki stóp procentowych zależy od danych makro.

Wobec widocznej w drugim kwartale poprawy w amerykańskiej gospodarce Fed może jednak również zasygnalizować, że rośnie prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach. Konsensus rynkowy zakłada, że Fed podniesie stopy procentowe we wrześniu.