„Usługa ta powstała w wyniku naszego dążenia do wspierania inwestorów indywidualnych w edukacji praktyczna. Trwa obecnie faza testów, a za kilka tygodni platforma będzie gotowa do użytku przez inwestorów" – powiedział Maciejewski podczas konferencji.

GPWtr@der pozwala na zawieranie transakcji kontraktami terminowymi notowanymi na GPW w oparciu o rzeczywiste notowania.

Marcin Kwaśniewski, z Działu Rynku Terminowego GPW, wskazał, że giełda uzupełnia łańcuch od edukacji do inwestowania o platformę demo handlu futures na indeksy, akcje i pary walutowe.

„Odwozoruje rynek kontraktów i działanie na rachunkach rzeczywistych. Co prawda istnieje opóźnienie notowań o 15 minut i nie oczekuje się na pokrycie wolumenu, ale platforma uwzględnia prowizje maklerskie, aktualne poziomy depozytów jak na rynku rzeczywistym. Inwestor zaczyna z 10 tys. wirtualnych zł" – wymienił Kwaśniewski.

Według jego słów, platforma pozwala na jednoczesne operowanie 20 tys. rachunków. Została przetestowana na wszelkie przeglądarki internetowe. GPW szykuje również uruchomienie modułu do symulacji transakcji na opcjach giełdowych i stworzenie wersji mobilnej jeszcze w tym roku.

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.