"Wszystko będzie zależało od kondycji rynkowej. Wiemy o kilku debiutach, które mogą być na rynku głównym - to będzie I półrocze. Na NewConnect chętnych nie brakuje, ale to nie znaczy, że wszystkie te podmioty znajdą się na rynku, Będzie zaostrzona selekcja. Nie chcemy mieć rekordów ilościowych, ale zależy nam na jakości emitentów" - powiedziała Jarosz podczas konferencji prasowej.
"Są spółki zagraniczne, które się przygotowują – z Ukrainy i nie tylko. To kilka podmiotów" dodała.
Prezes Adam Maciejewski poinformował, że warszawska GPW chce przyciągać też większą liczbę emitentów zagranicznych spoza regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
"Chcemy wyjść poza region, jeśli chodzi o poszukiwaniu emitentów. Są to kierunki, z którymi mamy rozwijające się więzi gospodarcze - raczej dalszy Daleki Wschód" - powiedział.
Liczba emitentów na rynku głównym GPW wyniosła 395 na koniec 2012 r. wobec 387 rok wcześniej, zaś największą ofertę prywatnej spółki w grudniu przeprowadził Alior Bank. Liczba spółek zagranicznych wzrosła do 43, tj. o 4 w skali roku.
Liczba spółek notowanych na NewConnect wzrosła do 429 na koniec 2012 r. wobec 351 rok wcześniej, co dało GPW 1. Miejsce pod względem liczby debiutów na rynkach alternatywnych w Europie.
Wartość emisji notowanych na rynku Catalyst wyniosła 52,4 mld zł (wzrost o 30,9% r/r), zaś liczba emitentów zwiększyła się w skali roku o 57% do 155.