Gaz z USA wyczerpie wkrótce możliwości naszego terminala

autor: Justyna Piszczatowska13.11.2018, 07:50; Aktualizacja: 13.11.2018, 08:20
Obecnie zużycie gazu w Polsce wynosi prawie 18 mld m sześc. rocznie, co daje nam siódmą pozycję pod względem wykorzystania tego paliwa w UE.

Obecnie zużycie gazu w Polsce wynosi prawie 18 mld m sześc. rocznie, co daje nam siódmą pozycję pod względem wykorzystania tego paliwa w UE.źródło: ShutterStock

Zwiększamy zamówienia i zaczynamy dialog ze Stanami Zjednoczonymi na temat bezpieczeństwa dostaw.

Wykonujemy zdecydowany zwrot na zachód w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, szczególnie jeśli chodzi o import gazu ziemnego. Głównym partnerem stają się Stany Zjednoczone, co potwierdziła wizyta w Warszawie amerykańskiej delegacji z sekretarzem energii Rickiem Perry na czele.

Obecnie zużycie gazu w Polsce wynosi prawie 18 mld m sześc. rocznie, co daje nam siódmą pozycję pod względem wykorzystania tego paliwa w UE. Ponad 70 proc. zużywanego przez Polskę gazu pochodzi z Rosji. Kupujemy go na mocy kontraktu jamalskiego, który wygasa w 2022 r. Nasz rząd deklaruje, że chciałby od tego momentu zaprzestać zakupów z kierunku rosyjskiego i uniezależnić się od ewentualnych nacisków politycznych z nim związanych.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • lubuszanin(2018-11-13 14:51) Zgłoś naruszenie 41

    Gaz z USA,już wyczerpuje nasze portfele,w trzy miesiące podwyżka o 9 zł na jednej butli.Z kogo robicie idiotów?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane