Koniunktura sprzyja bankom. Dziesięć największych zarobiło w I kw. 2018 r. 2,9 mld zł netto

autor: Łukasz Wilkowicz23.05.2018, 07:42; Aktualizacja: 23.05.2018, 08:14
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

– Jeżeli nie będzie negatywnych zdarzeń jednorazowych, to będzie bardzo dobry rok. Lepszy niż 2018 – taką deklarację na podstawie rezultatów w pierwszych trzech miesiącach złożył wczoraj Zbigniew Jagiełło, szef PKO BP. Korzystnie ten rok rozpoczął się w niemal wszystkich dużych bankach.źródło: ShutterStock

Coraz więcej zarabiają na odsetkach. Niewielu klientów ma trudności ze spłatą kredytu. Największy problem to rosnące koszty.

– Jeżeli nie będzie negatywnych zdarzeń jednorazowych, to będzie bardzo dobry rok. Lepszy niż 2018 – taką deklarację na podstawie rezultatów w pierwszych trzech miesiącach złożył wczoraj Zbigniew Jagiełło, szef PKO BP. Korzystnie ten rok rozpoczął się w niemal wszystkich dużych bankach.

Dziesięć największych zarobiło w I kw. 2018 r. 2,9 mld zł netto – wynika z podsumowania DGP. Zysk był o prawie 30 proc. wyższy niż rok wcześniej. Najbardziej przyczynił się do tego PKO BP, gdzie wynik poprawił się o 44 proc. Niewiele ustępuje mu mBank. Trzecim graczem z zauważalnym wzrostem zysków okazał się Alior.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane