statystyki

Koniunktura sprzyja bankom. Dziesięć największych zarobiło w I kw. 2018 r. 2,9 mld zł netto

autor: Łukasz Wilkowicz23.05.2018, 07:42; Aktualizacja: 23.05.2018, 08:14
pieniądze, banknoty, kasa, finanse

– Jeżeli nie będzie negatywnych zdarzeń jednorazowych, to będzie bardzo dobry rok. Lepszy niż 2018 – taką deklarację na podstawie rezultatów w pierwszych trzech miesiącach złożył wczoraj Zbigniew Jagiełło, szef PKO BP. Korzystnie ten rok rozpoczął się w niemal wszystkich dużych bankach.źródło: ShutterStock

Coraz więcej zarabiają na odsetkach. Niewielu klientów ma trudności ze spłatą kredytu. Największy problem to rosnące koszty.

– Jeżeli nie będzie negatywnych zdarzeń jednorazowych, to będzie bardzo dobry rok. Lepszy niż 2018 – taką deklarację na podstawie rezultatów w pierwszych trzech miesiącach złożył wczoraj Zbigniew Jagiełło, szef PKO BP. Korzystnie ten rok rozpoczął się w niemal wszystkich dużych bankach.

Dziesięć największych zarobiło w I kw. 2018 r. 2,9 mld zł netto – wynika z podsumowania DGP. Zysk był o prawie 30 proc. wyższy niż rok wcześniej. Najbardziej przyczynił się do tego PKO BP, gdzie wynik poprawił się o 44 proc. Niewiele ustępuje mu mBank. Trzecim graczem z zauważalnym wzrostem zysków okazał się Alior.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane