Sierant: Mały giełdowy pitaval (2)

autor: Artur Sierant23.04.2018, 07:44; Aktualizacja: 23.04.2018, 08:54
Kto ma rację? KNF, informując, że zarzuty są związane z funkcjonowaniem spółki, czy pełnomocnik prezesa twierdzący, że sprawa jej nie dotyczy? Jaki jest powód czasowego niewykonywania obowiązków?

Kto ma rację? KNF, informując, że zarzuty są związane z funkcjonowaniem spółki, czy pełnomocnik prezesa twierdzący, że sprawa jej nie dotyczy? Jaki jest powód czasowego niewykonywania obowiązków?źródło: ShutterStock

Środa, 17 kwietnia, późny wieczór. Notowana na rynku NewConnect spółka Unified Factory przekazuje komunikat bieżący zatytułowany „Publikacja informacji poufnej w trybie opóźnionym”. To jeden z tych komunikatów, który trzeba przeczytać bardzo uważnie i powoli. Można nawet na głos, pomaga w zrozumieniu.

Spróbuję ten komunikat zrelacjonować i zinterpretować. Na początku kwietnia do spółki wpłynęła informacja od Komisji Nadzoru Finansowego o przedstawieniu zarzutów prezesowi zarządu. W swoim piśmie komisja wskazuje, że zarzuty miałyby dotyczyć „zdarzeń związanych z funkcjonowaniem Unified Factory”. Z tym że powołuje się ona na inne pismo, które wpłynęło do KNF pod koniec marca, a które przysłał prokurator regionalny w Szczecinie.

Kiedy spółka otrzymała zawiadomienie z KNF, postanowiła opublikować raport bieżący na temat... No właśnie, na jaki? Jak sądzę, prezes tego dnia nie pojawił się w pracy, a że zarząd był jednoosobowy, to nie było kogo zapytać. Prokuratura oraz komisja nie chciały albo nie mogły przekazać dodatkowych informacji. Wysłano więc raport poufny do KNF o wcześniejszym otrzymaniu informacji z tejże KNF. Później skontaktowano się z pełnomocnikiem prezesa. Ten odmówił udzielenia szczegółowych informacji, a zwłaszcza tych dotyczących postawionych zarzutów. Powiedział jedynie, iż sprawa nie dotyczy spółki.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane