statystyki

Sierant: Mały giełdowy pitaval (2)

autor: Artur Sierant23.04.2018, 07:44; Aktualizacja: 23.04.2018, 08:54
Kto ma rację? KNF, informując, że zarzuty są związane z funkcjonowaniem spółki, czy pełnomocnik prezesa twierdzący, że sprawa jej nie dotyczy? Jaki jest powód czasowego niewykonywania obowiązków?

Kto ma rację? KNF, informując, że zarzuty są związane z funkcjonowaniem spółki, czy pełnomocnik prezesa twierdzący, że sprawa jej nie dotyczy? Jaki jest powód czasowego niewykonywania obowiązków?źródło: ShutterStock

Środa, 17 kwietnia, późny wieczór. Notowana na rynku NewConnect spółka Unified Factory przekazuje komunikat bieżący zatytułowany „Publikacja informacji poufnej w trybie opóźnionym”. To jeden z tych komunikatów, który trzeba przeczytać bardzo uważnie i powoli. Można nawet na głos, pomaga w zrozumieniu.

Spróbuję ten komunikat zrelacjonować i zinterpretować. Na początku kwietnia do spółki wpłynęła informacja od Komisji Nadzoru Finansowego o przedstawieniu zarzutów prezesowi zarządu. W swoim piśmie komisja wskazuje, że zarzuty miałyby dotyczyć „zdarzeń związanych z funkcjonowaniem Unified Factory”. Z tym że powołuje się ona na inne pismo, które wpłynęło do KNF pod koniec marca, a które przysłał prokurator regionalny w Szczecinie.

Kiedy spółka otrzymała zawiadomienie z KNF, postanowiła opublikować raport bieżący na temat... No właśnie, na jaki? Jak sądzę, prezes tego dnia nie pojawił się w pracy, a że zarząd był jednoosobowy, to nie było kogo zapytać. Prokuratura oraz komisja nie chciały albo nie mogły przekazać dodatkowych informacji. Wysłano więc raport poufny do KNF o wcześniejszym otrzymaniu informacji z tejże KNF. Później skontaktowano się z pełnomocnikiem prezesa. Ten odmówił udzielenia szczegółowych informacji, a zwłaszcza tych dotyczących postawionych zarzutów. Powiedział jedynie, iż sprawa nie dotyczy spółki.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane