statystyki

Ropa naftowa najwyżej od dwóch lat, drożeją akcje w Japonii i Niemczech

06.11.2017, 07:58; Aktualizacja: 06.11.2017, 08:11
Inwestorzy oczekują, że pod koniec miesiąca kartel OPEC i działające w porozumieniu z organizacją państwa (w tym Rosja, największy producent ropy na świecie) podejmą decyzję o przedłużeniu ograniczeń w wydobyciu surowca.

Inwestorzy oczekują, że pod koniec miesiąca kartel OPEC i działające w porozumieniu z organizacją państwa (w tym Rosja, największy producent ropy na świecie) podejmą decyzję o przedłużeniu ograniczeń w wydobyciu surowca.źródło: ShutterStock

W mijającym tygodniu kurs baryłki ropy gatunku Brent na giełdzie w Londynie po raz pierwszy od ponad dwóch lat przekroczył 60 dol. Inwestorzy oczekują, że pod koniec miesiąca kartel OPEC i działające w porozumieniu z organizacją państwa (w tym Rosja, największy producent ropy na świecie) podejmą decyzję o przedłużeniu ograniczeń w wydobyciu surowca.

Ropa powyżej 60 dol. W mijającym tygodniu kurs baryłki ropy gatunku Brent na giełdzie w Londynie po raz pierwszy od ponad dwóch lat przekroczył 60 dol. Inwestorzy oczekują, że pod koniec miesiąca kartel OPEC i działające w porozumieniu z organizacją państwa (w tym Rosja, największy producent ropy na świecie) podejmą decyzję o przedłużeniu ograniczeń w wydobyciu surowca. Obowiązujące od początku roku porozumienie, na mocy którego produkcja spadła o 1,8 mln baryłek dziennie (ok. 2 proc. światowej produkcji), wygasa w marcu, ale ma zostać przedłużone do końca przyszłego roku. Wzrostowi cen sprzyjały także powracające spekulacje na temat możliwej restrukturyzacji zobowiązań Wenezueli, co miałoby negatywnie wpłynąć na wydobycie ropy w tym kraju. Od początku roku notowania surowca podrożały o ponad 7 proc.

Notowania baryłki ropy gatunku Brent

Notowania baryłki ropy gatunku Brent

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 28% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane