Play nie dał zarobić. Giełdowy debiut Play Communications rozczarował inwestorów, którzy kupili akcje firmy w ofercie publicznej po 36 zł za sztukę. Na początku pierwszego dnia notowań ich kurs się nie zmienił, a potem spadał do nawet 33,9 zł. Firma zakończyła dzień na poziomie 35,5 zł za papier, o 1,39 proc. niższym niż cena, po jakiej akcje sprzedawano inwestorom. Warta niemal 4,4 mld zł oferta Play była jedną z pięciu największych w historii GPW.
Polska za mała dla AmRestu. Właściciel m.in. europejskich sieci KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks zamierza przenieść siedzibę statutową spółki z Polski do Hiszpanii. To drugi co do wielkości rynek firmy. AmRest rozważa też wprowadzenie akcji do obrotu na giełdzie w Europie Zachodniej. Spółka nadal będzie notowana w Warszawie, a ten ruch ma zwiększyć m.in. jej możliwości finansowania.
Twitter słabo ćwierka. Notowania serwisu społecznościowego spadły w zeszłym tygodniu o 15 proc. do ok. 17 dol. za akcję, po tym jak podano, że miesięczna liczba aktywnych użytkowników w II kw. była taka sama, jak w poprzednim. Zaważył też spadek z 4,88 mld do 3,52 mld dol. zysku koncernu Alphabet, właściciela Google. To skutek m.in. ponad 2 mld euro kary, którą na Google nałożyła Komisja Europejska.