W ocenie ekonomistów Raiffeisen Polbanku interwencje ze strony NBP i MF na rynku walutowym mogą mieć miejsce dopiero przy kursie EUR/PLN przy poziomie 4,60.

Obecnie kurs EUR/PLN wynosi 4,46, po mocnym osłabieniu związanym z decyzją Wielkiej Brytanii w referendum o wyjściu z Unii Europejskiej

Raiffeisen spodziewa się kontynuacji piątkowych spadków wycen polskich aktywów.

"Ruchy te na początku sesji europejskiej mogą być jeszcze kontynuowane, po czym powinniśmy obserwować chwilową korektę i moment zastanowienia, co nas czeka na rynkach w związku z wynikiem głosowania w UK w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach" - czytamy w raporcie.

"W przypadku kursu EURPLN w naszej ocenie ewentualne interwencje słowne MF i NBP mogą pojawić się, gdy para znajdzie się w pobliżu 4,60, w związku z tym przy tej wartości najpóźniej zwyżka powinna wyhamować" - dodano.

Pobierz raport Forsal.pl: Brexit vs Twoja firma. Stracisz czy zyskasz >>>

Dla WIG 20 znaczący wzrost awersji do ryzyka na rynkach oznaczać będzie powrót w okolice 1.700 pkt. - dodano.

51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych w piątek rano przez komisję wyborczą ostatecznych wyników. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców.

Jak sprecyzowała komisja, za Brexitem opowiedziało się ponad 17,4 mln osób, a za pozostaniem w UE - 16,1 mln.