Środowa sesja na warszawskiej giełdzie będzie prawdopodobnie podobna do wtorkowej, a inwestorzy nadal oczekiwać będą na czwartkowe referendum w Wlk. Brytanii - ocenił Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ.

"Dzisiejsza sesja była podobna do tych na europejskich giełdach. Jeśli chodzi o WIG 20, to dzisiaj wzrosty hamowało odcięcie dywidendy z Pekao oraz Orange, co odjęło ok. 0,8 proc. na początku sesji" - powiedział PAP Bugaj.

"Jutro też powinno być podobnie jak dzisiaj, ale zawsze może się zdarzyć coś zaskakującego, jak np. sondaż znacznie przeważający wynik brytyjskiego referendum w jedną ze stron" - dodał.

WIG 20 zaczął sesję od 1,05-proc. spadku, a potem cały dzień odrabiał straty i pod koniec dnia zdołał wyjść na plus. Indeks blue chipów zakończył sesję 0,49-proc. wzrostem do 1.802,61 pkt.

Podobnie zachowywały się pozostałe indeksy - WIG zyskał 0,97 proc., mWIG 40 0,31 proc., a sWIG 80 0,54 proc. Obroty na rynku wyniosły 625 mln zł.

O 3,16 proc. wzrosły akcje PZU po tym, jak prezes Michał Krupiński poinformował we wtorek, że ubezpieczyciel jest w stanie zatrzymać w tym roku negatywny trend spadkowy wyników, a do 2020 roku chce mieć pod zarządzaniem aktywa o wartości 100 mld zł. Dodał, że akwizycje nie powinny mieć wpływu na politykę dywidendową PZU w kolejnych latach.

Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, poinformował, że bank planuje w niedalekiej przyszłości dołączyć do 5-6 największych banków w Polsce. Notowania Aliora spadły o 0,19 proc.

DM BDM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla PKP Cargo od "kupuj" i ceny docelowej 42,6 zł. Notowania PKP Cargo wzrosły o 1,96 proc.

Akcje AmRestu zyskały 0,22 proc. Przedstawiciele spółki poinformowali, że podtrzymują cel wzrostu EBITDA o 20 proc. oraz nie wykluczają dalszych akwizycji.