Gracze rynkowi poznali już wskaźniki z W.Brytanii i Niemiec.

W marcu nastroje brytyjskich konsumentów mocno poprawiły się wobec lutego. Wskaźnik zaufania wyniósł 4,0 pkt. wobec 1,0 pkt. w poprzednim miesiącu, a analitycy spodziewali się wzrostu do 2 pkt.

Lepsze od prognoz były też dane z Niemiec. Sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 0,5 proc. mdm, ale analitycy spodziewali się spadku mdm o 0,7 proc.

W ujęciu rdr sprzedaż detaliczna wzrosła o 3,6 proc. Tu oczekiwano wzrostu o 3,4 proc.

Przed południem ważne będą jeszcze wskazania z niemieckiego rynku pracy, przed godz. 10.00, a także, po 11.00, ze strefy euro - o stopie bezrobocia i szacunki marcowej inflacji.

Rynki nadal z uwagą śledzą prowadzone w Lozannie negocjacje szefów dyplomacji państw grupy 5+1 (USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Chin i Niemiec) z Iranem w sprawie umowy o zamrożeniu irańskiego programu nuklearnego w zamian za złagodzenie międzynarodowych sankcji wobec Teheranu.

Nowy termin ostatecznego porozumienia upływa 30 czerwca, ale negocjatorzy dążą do uzgodnienia do końca marca głównych punktów umowy.

We wtorek odbędą się też niemiecko-francuskie konsultacje rządowe, z udziałem kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Francois Hollande'a.

We wtorek na giełdach w Europie może być aktywny handel akcjami spółki Royal Philips NV, bo zgodziła się ona sprzedać pakiet większościowy w spółce zależnej.

Cie Financiere Richemont SA może być przedmiotem większych obrotów, bo spółka zgodziła się na połączenie Net-a-Porter z włoskim Yoox SpA.