Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła dalszy ciąg wzrostów, a indeksy S&P 500 i Nasdaq pobiły swe historyczne rekordy. To już czwarty dzień wzrostów tych indeksów. Rynki śledzą komunikaty Fed, najnowsze dane gospodarcze i aktualne wyniki spółek.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 1,08 proc. i wyniósł 31 055,86 pkt. S&P 500 zwyżkował 1,09 proc. i wyniósł 3871,74 pkt. Nasdaq Comp. poszedł w górę 1,23 proc., do 13 777,74 pkt.

"Nastroje wobec szczepień przeciwko Covid-19 są nadal bardzo słabe. Sytuacja ulegnie poprawie, gdy inwestorzy zrozumieją, że szczepionki dadzą albo odporność, albo łagodną reakcję (niski stopień nasilenia infekcji)" - ocenił Dennis DeBusschere, strateg Evercore ISI.

"Uważamy, że jesteśmy jeszcze we wstępnej fazie nowego rynku byka, powoli przenosząc się z fazy nadziei do dłuższej fazy +wzrostowej+ wraz z mocnymi zyskami spółek" - dodał Peter Oppenheimer, główny strateg globalnych rynków akcji z Goldman Sachs.

Apple rósł 1 proc. po tym, jak CNBC podało, że koncern jest blisko sfinalizowania umowy z Hyundai-Kia na produkcję samochodów autonomicznych. W styczniu Hyundai podał, że prowadzi wstępne rozmowy z producentem iPhone'a w sprawie opracowania takiego samochodu.

Akcje Qualcomm szły w dół o 8 proc. Przychody koncernu w czwartym kwartale wyniosły 8,23 mld USD wobec oczekiwanych 8,24 mld USD.

PayPal rósł ponad 7 proc. Zysk spółki na akcję w czwartym kwartale wyniósł 1,08 USD wobec prognoz na poziomie 1 USD.

Notowania eBay rosły ponad 5 proc. Zysk na akcję w ostatnim kwartale zeszłego roku wyniósł 86 centów wobec oczekiwanych 83 centów.

Akcje GameStop spadały 9 proc. GameStop to firma, która znalazła się w środku walki między funduszami hedgingowymi z Wall Street i indywidualnymi inwestorami, którzy umawiali się na swoje działania w internecie.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 779 tys. Analitycy spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 812 tys. wobec 812 tys. poprzednio, po korekcie z 847 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 4,592 mln w tygodniu, który skończył się 23 stycznia. Analitycy oczekiwali 4,7 mln wobec notowanych poprzednio 4,785 mln, po korekcie z 4,771 mln.

Zamówienia w przemyśle amerykańskim w grudniu 2020 wzrosły o 1,1 proc. mdm. Analitycy szacowali, że zamówienia wzrosną o 0,7 proc. mdm.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki powiedziała w środę, że prezydent USA Joe Biden i demokratyczni senatorzy zgodzili się co do konieczności szybkiego podjęcia działań w celu uruchomienia bezpośrednich transferów pieniężnych dla Amerykanów w wysokości 1400 USD.

Psaki dodała, że Biden i senatorowie również zgodzili się podjąć starania, by proces był wynikiem dwupartyjnego współdziałania. Biden zaproponował bodziec w wysokości 1,9 bln USD, podczas gdy opozycyjni Republikanie zaproponowali jedną trzecią tej kwoty.