Tydzień rozpoczął się pozytywnie, a WIG20 rósł wczoraj o 0,79%. Obecnie cena nie potrafi przełamać w krótkim terminie poziomu 2565 pkt., aczkolwiek mocny ruch w górę może pchnąć rynek wyżej, w stronę 2600 pkt.

„Pozytywnym sygnałem jest fakt, że poziom 2510 pkt. nie został naruszony. Jeśli rynek nie będzie chciał zejść poniżej, to w mojej ocenie trend z łatwością może być kontynuowany. W horyzoncie krótkoterminowym warto zwrócić uwagę na wsparcie przy poziomie 2550 pkt. Ten pułap wygląda dość ciekawie z punktu widzenia analizy technicznej, ponieważ cena często zatrzymywała się tu, pnąc się w górę, oraz nie spadała mocno niżej, gdy rynkowi udało się przełamać go w górę" – ocenia Niedźwiecki.

W tym tygodniu nie pojawi się zbyt wiele danych ekonomicznych dotyczących Polski. Co ważne w perspektywie globalnej, to środowa decyzja Rezerwy Federalnej (Fed) w sprawie kształtu programu luzowania ilościowego w polityce monetarnej USA (QE). Inwestorzy nie spodziewają się zmniejszenia QE przynajmniej do marca 2014 r., dlatego niezwykle istotne będą komentarze, jakie pojawią się po środowym posiedzeniu Fed.

W piątek z uwagi na święto sesja giełdowa w Polsce się nie odbędzie, jednak inwestorzy mogą starać się wycenić dość ważne wskaźniki koniunktury gospodarczej PMI z Chin i Europy.