"Po kilku udanych sesjach na GPW w Warszawie (wczorajsza sesja przyniosła wzrosty o 1,1%, w ciągu ostatnich pięciu sesji indeks zyskał 2,6%) oczekujemy krótkoterminowej korekty. Uważamy ,że inwestorzy będą realizować zyski, szczególnie że rynki azjatyckie notują spadki (Nikkei -2,2%, Szanghaj – 1,5%)" - powiedział ISBnews Bursa.

Partner Opti Capital zaznaczył, że po ostatnich kilku tygodniach wzrostów rynek polski stał się relatywnie drogi (dla indeksu WIG wskaźnik cena do zysku wynosi 18x). W szczególności inwestorzy wysoko wyceniają akcje banków (wskaźnik cena do zysku ponad 19x) oraz duże spółki związane z handlem (LPP, CCC i Eurocash wyceniane ponad 25x cena do zysku).

"Na wczorajszej sesji w USA obserwowaliśmy wzrosty napędzane głównie przez dobre wyniki kwartalne największych spółek. Jednak największych emocji dostarczyły Apple (w związku z naciskami inwestorów na zwiększenie programu skupu akcji własnych) oraz Twitter, który ogłosił wycenę spółki w IPO (na poziomie ponad 10 mld USD). Wydaje się, że te spółki będą w centrum uwagi inwestorów amerykańskich również w przyszłym tygodniu" - dodał Bursa.