Jutro rekomendacje dotyczące OFE

25.06.2013, 19:07; Aktualizacja: 25.06.2013, 19:12

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od nieśmiałego wzrostu – tuż powyżej poziomu 2250 pkt. Jej charakter był dość płaski, po 10-tej osiągnięte zostało lokalne maksimum po publikacji danych o sprzedaży detalicznej w Polsce - 2263 pkt. przed 13-tą z kolei – dołek 2243 pkt. WIG20 zwyżkował więc ułamek procenta, co wobec znacznych wzrostów w zachodniej Europie (DAX około 1,5% w czasie sesji, było kolejnym przykładem słabości naszych blue chipów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dom Maklerski BOŚ
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Dowcipniś(2013-06-25 22:34) Zgłoś naruszenie 00

  1. Sprzedano już przedsiębiorstwa, to teraz trzeba zajumać pieniądze, które sobie ludzie odlożyli przez 15 lat na kontach OFE. Co później ? Możemy oczywiście sprzedać szpitale, szkoły, lasy państwowe. Na koniec proponuję sprzedawać obywateli jako niewolników (tak ponoć robili pirwsi Piastowie).
  1. Polityków swędzi te 270 miliardów. Takimi pieniędzmi można by sobie porządzić. Oj można.
  2. Rozumiem, że ZUS pracuje (wszystkie urzędasy) pracuje w skali roku za darmo ? Chyba wyjdzie drożej niż te ponoć ok 1,3 miliarda zarobku OFE 3. Skoro ZUS jest taki cudowny i o wiele bardziej sprawny od OFE, to dlaczego trzeba go zasilać pieniędzmi z tych beznadziejnych OFE ? 4. W OFE mam realne pieniądze, ktróre kiedyś odziedziczy moje dziecko (nawet jakbym miał stracić połowę) a co pozostanie po ZUS (to pirammida finansow do której trzeba naganiać kolejnych wariató, którzy w to wejdą) 5. A kto nakazuje państwu sprzedawać obligacje ? Niech nie robią długów, to i OFE nie będą kupować obligacji, tylko inwestować za granicą.
  6. OFE są właścicielami akcji firm, które dużo nota bene inwestują (KGHM w Kanadzie), teraz będzie darmowa wyprzedaż (po okazyjnej cenie) dla zagranicznych firm: włoskich, niemieckich, francuskich, brytyjskich...

  Odpowiedz
 • antyOFE(2013-06-25 22:07) Zgłoś naruszenie 00

  Najlepsza rekomendacja, to... szybka likwidacja! Inaczej my wszyscy, przyszli emeryci uczestnicy II filara, będziemy tylko tracić, a ci, którzy grają naszymi pieniędzmi na zupełnie już dziś nieprzewidywalnych giełdach będą dalej zarabiać grubą forsę! Teraz trzeba zrobic wszystko, żeby wbrew potężnemu lobby tych, którzy tym kręcą rozwalić OFE i przynbajmniej nie będziemy dalej tracić! Ale żeby to zrobić, trzeba narazić się tym, którzy są baaaardzo wpływowi i potężni, a posiadane fortuny dawno odebrały im rozum, bo myślą tylko o ich pomnażaniu, a bynajmniej nie o interesach przyszłych emerytów. To chyba za ich pieniądze kiedyś rozlepiano plakaty z palmami, pod którymi rzekomo będziemy spędzać jesień życia, jeśli zapiszemy się do II filara. Ja tam nie chcę żadnych palm, tylko zwykłego godziwego życia na emeryturze, a gra w OFE przypomina hazard. Blisko do tego, żeby pieniądze ze składek emerytalnych zanosić do kasyna gry w ruletkę pobierając przy tym za tą "usługę" sowitą prowizję! Między bajki należy włożyć twierdzenie, że w dłuższym okresie zawsze zarabia się na akcjach, a jak kto nie wierzy, to niech sobie popatrzy na wykres WIG-u za cały czas jego istnienia. REKAPITULUJĄC: WIELE WSKAZUJE NA TO, ŻE RACJĘ MAJĄ CI EKONOMIŚCI, KTÓRZY POSTULUJĄ SZYBKĄ LIKWIDACJĘ OFE. Oni zapewne nie reprezentują interesów międzynarodowych instytucji finansowych, które postanowiły sowicie się wzbogacić z naszych składek, lecz interes polskiego emeryta! Czy jednak znajdą sposób, żeby pokonać lobbujących na rzecz utrzymania OFE???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane