Akcjonariusze inwestujący w spółki z rynku NewConnect będą bezpieczniejsi i lepiej poinformowani. Od 1 czerwca na rynku działającym przy warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zacznie obowiązywać nowy regulamin. Przewiduje on m.in. publikację większej ilości danych o notowanych spółkach.

Beata Jarosz z rządu GPW podkreśla, że inwestorzy będą lepiej poinformowani o sytuacji finansowej spółki, której akcje chcą kupić. Firmy będą musiały przekazywać kwartalne skrócone sprawozdanie finansowe. Dotąd wymagano od nich jedynie wybranych danych finansowych.

Prezes Giełdy zapowiada, że sytuacja na rynku NewConnect będzie monitorowana i zarząd będzie reagował na potrzeby inwestorów. Adam Maciejewski podkreśla jednak, że rynek NewConnect bardzo pomógł w rozwoju drobnej przedsiębiorczości w Polsce.

Nowe zasady podniosą wymagania wobec spółek, które chcą wejść na rynek po krótkim czasie istnienia, a także wobec autoryzowanych doradców. Wprowadzona zostanie również minimalna wartość kapitału własnego spółek przygotowujących się do debiutu, który wyniesie 500 tysięcy złotych.