"xStation to transakcyjna platforma on-line, dostępna przez dowolną przeglądarkę internetową. Umożliwia pełny dostęp do portfela i optymalne zarządzanie transakcjami. Platforma ma bardzo przejrzysty layout z możliwością indywidualizacji ustawień. Inwestorzy mogą także śledzić najważniejsze wydarzenia i dane ekonomiczne, które mają wpływ na rynek - zarówno w formie tekstowej, jak i w postaci aktualnych komentarzy wideo" - czytamy w komunikacie.

Nowością i jednym z największych atutów xStation jest otwarte API (Application Programming Interface), czyli możliwość pisania skryptów, robotów, strategii automatycznych i innych aplikacji, które można następnie wykorzystywać w ramach platformy, podano również w materiale.

"Obecnie inwestowanie na rynku kapitałowym wymaga już nie tylko wiedzy, ale też najnowszych technologii. XTB od kilku lat konsekwentnie stawia na rozwój technologii tradingowych, wspomagających efektywne inwestowanie" - powiedziała dyrektor X-Trade Brokers na Polskę Izabela Kozakiewicz, cytowana w komunikacie.

xSocial to narzędzie handlu społecznościowego, które umożliwia obserwowanie ruchów innych inwestorów z Polski oraz krajów europejskich. Użytkownicy xSocial mają możliwość automatycznego kopiowania transakcji najlepszych graczy, ale także zajmowania pozycji przeciwstawnych do inwestorów, którzy ponieśli straty.

"Funkcja tzw. handlu kontrariańskiego to absolutna nowość - XTB jest pierwszą firmą w Europie i najprawdopodobniej na świecie, która w ramach handlu społecznościowego udostępnia taką opcję" - zaznaczono w informacji.

Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie. Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje naszym klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Obecnie jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. W wywiadzie dla agencji ISBnews prezes grupy Jakub Zabłocki wskazał, że rozważa przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej w ciągu dwóch lat. Bierze pod uwagę dual listing, w którym GPW byłaby jednym z parkietów dla notowań akcji spółki.