Notowania Agory spadają czwarty dzień z rzędu, najdłużej od trzech miesięcy po tym, jak największy w Polsce wydawca oświadczył, że w wyniku spisania aktywów firmy w czwartym kwartale dojdzie do spadku zysku spółki.

Akcje straciły 1,4 proc. do 9,77 zł tuż pod godz. 10-tej w Warszawie. W czwartek przedmiotem handlu było około 4 proc. akcji w porównaniu z wielkością przeciętnego dziennego obrotu za okres trzech miesięcy – wynika z danych gromadzonych przez agencję Bloomberg.

Spisanie aktywów, głownie czasopism, obniży zysk operacyjny grupy o około 18 mln zł – przyznała Agora w raporcie dla regulatora rynku.
„To niespodziewana informacja” – mówi Piotr Owdziej, analityk KBC Securities w Warszawie – Może to „pociągnąć w dół całoroczne wyniki Agory za 2012 poniżej kreski”.

Wydawca “Gazety Wyborczej”, najlepiej sprzedającego się w Polsce dziennika, zanotował stratę netto w wysokości 8,9 mln zł okresie pierwszych trzech kwartałów 2012 roku w porównaniu z zyskiem rzędu 33,2 mln zł za ten sam okres przed rokiem.
Agora ma przedstawić raport finansowy za czwarty kwartał 22 lutego.