Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana po 8.090,00 USD za tonę, po wzroście o 0,3 proc. Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na marzec 2013 r. tanieje o 0,3 proc. do 57.980 juanów (9.305 USD).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec kosztuje 3,6810 USD, po wzroście o 0,4 proc.

W USA trwają negocjacje pomiędzy prezydentem Barackiem Obamą a reprezentującym opozycyjną Partię Republikańską przewodniczącym Izby Reprezentantów Johnem Boehnerem na temat rozwiązania problemu "klifu fiskalnego". Ich poniedziałkowe spotkanie trwało 45 minut, ale nie ujawniono z niego żadnych szczegółów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w trakcie weekendu Boehner zaproponował wydłużenie ulg podatkowych wszystkich Amerykanów zarabiających poniżej 1 miliona dolarów rocznie, dla wynagrodzeń powyżej tych poziomów podatki miałyby wzrosnąć. Prezydent Obama nie zaakceptował jednak jeszcze tej propozycji.

"Te informacje wsparły optymizm, że problemy fiskalne w USA mogą zostać rozwiązane" - mówi Zhang Tianfeng, analityk Dongxing Futures Co. w Szanghaju.

"W Chinach notujemy ożywienie na rynku nieruchomości i jest to dobra informacja dotycząca popytu w przyszłym roku" - dodaje.

W Chinach podano we wtorek, że ceny nowych domów wzrosły w listopadzie w 53 z 70 miast - podało Narodowe Biuro Statystyczne. To najlepszy wynik od 18 miesięcy wobec wzrostu w 35 miastach w październiku.