Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ogłosi datę rozpoczęcia użytkowania nowej technologii systemu transakcyjnego UTP przez uczestników rynku i GPW w dniu 15 listopada, podała spółka w komunikacie.

„Wdrożenie nowej technologii dla całego rynku kapitałowego - systemu transakcyjnego UTP - weszło w decydująca i końcową fazę. Ogłoszenie daty rozpoczęcia użytkowania nowej technologii przez uczestników rynku i GPW nastąpi w dniu 15 listopada 2012 r.

Wskazana wówczas data rozpoczęcia użytkowania będzie pierwszym dniem funkcjonowania systemu UTP na polskich rynkach kapitałowych" – czytamy w komunikacie. „Zmiana technologiczna, która się dokonuje, jest działaniem o wymiarze strategicznym dla przyszłości polskich rynków kapitałowych na co najmniej najbliższe dziesięć lat, a zbudowanie podstaw pod tę przyszłość będzie wspólnym dziełem Giełdy i domów maklerskich" - powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski, cytowany w komunikacie.

Wcześniej zarząd giełdy określał dzień 2 listopada 2012 jako datę wdrożenia nowego systemu transakcyjnego do obrotu instrumentami finansowymi na giełdowym rynku regulowanym oraz w alternatywnym systemie obrotu.