Inwestorzy będą dziś czekali na nowe informacje z amerykańskiego Fed, oceniają analitycy. Zanim się nie pojawią główne indeksy nie powinny raczej wykonywać gwałtownych ruchów.

"Biorąc pod uwagę oscylujące wokół zera poranne wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś neutralnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - ocenił analityk BDM Krzysztof Zarychta.

Wczorajsza sesja minęła dość spokojnie. "Mimo dobrej dla ESM decyzji Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego (co prawda warunkowej), wydaje się, że gracze wyczekiwali na dzisiejsze nowe informacje z Fedu i nie robili żadnych bardziej zdecydowanych ruchów (ewentualne zapowiedzi działania zmierzające do luzowania ilościowego mające pobudzić gospodarkę; oczekuje się, że stopa procentowa pozostanie na obecnych poziomach 0,00- 0,25%)" - zaznaczył Zarychta.

Według niego na rozstrzygnięcia dnia wpływ będą też mieć dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA (wartość prognozy to 370 tys.). W środę na zamknięciu WIG 20 zniżkował o 0,24% i wynosi 2347,22 pkt. Z kolei WIG zanotował 0.07% zniżki i wynosi 42982,12 pkt. Obroty wyniosły ok. 760 mln zł.