Analitycy spodziewają się neutralnego otwarcia sesji na warszawskiej giełdzie we wtorek. Zmienność w trakcie sesji może być niewielka, bo inwestorzy czekają głównie na posiedzenie Rady Europejskiego Banku Centralnego w czwartek.

"Biorąc pod uwagę poranne oscylujące wokół zera wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś neutralnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - poinformował analityk BDM Krzysztof Zarychta. Według niego na całodzienny handel istotne mogą być również ewentualne doniesienia z dzisiejszych spotkań Merkel - Van Rompuy oraz Monti – Hollande planowane na odpowiednio 12.30 i 13.00.

"Prawdopodobnie jednak zarówno dzisiejsza oraz środowa sesja upłyną pod znakiem mniejszej zmienności, a rynek będzie czekał na czwartkowe decyzje EBC w sprawie stóp procentowych i nowego programu skupu obligacji" - zaznaczył analityk. W poniedziałek indeks WIG20 wzrósł o 0,30% do 2265,07 pkt a WIG o 0,38% do 41731,43 pkt. Wartość obrotów na rynku akcji wyniosła ok. 420 mln zł.