"Dziś na notowania wpływ będą mieć dane makro ze Strefy Euro. O 9.55 poznamy indeksy PMI dla usług w Niemczech oraz w Eurolandzie. Wartości prognoz to odpowiednio 50,3 pkt. i 46,8 pkt. Następnie, bo o 10.30, na rynek napłynie indeks PMI dla usług w Wielkiej Brytanii (52,9 pkt.). O 11.00 inwestorzy poznają jeszcze zmianę sprzedaży detalicznej w Strefie Euro (-0,7% r/r).

Dodatkowo, ze względu na dzień niepodległości, nie będzie dziś sesji w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę poranne oscylujące wokół zera wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś neutralnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - poinformował analityk BDM Krzysztof Zarychta.

Według niego utrzymujący się dobry sentyment do inwestycji to efekt ubiegłotygodniowych ustaleń szczytu UE.

"Dodatkowo rynki najprawdopodobniej mogą oczekiwać jakiś działań (obniżka stopy benchmarkowej, kolejna runda LTRO) od czwartkowego posiedzenia EBC. Realizacja takiego scenariusza powinna przełożyć się na kontynuacje zwyżek na GPW (wydaje się, że w krótkim terminie nikt nie będzie zwracał uwagi na coraz gorsze dane z realnej gospodarki i spadające PMI oraz ISM)" - zaznaczył analityk.

We wtorek indeks WIG20 wzrósł o 0,70% do 2 270,54 pkt a WIG o 0,50% do 40788,16 pkt.

Wartość obrotów na rynku akcji kształtowała się na poziomie ponad 600 mln zł.