statystyki

Banki mogą się zamykać i skracać pracę oddziałów

autor: Łukasz Wilkowicz29.10.2020, 08:44; Aktualizacja: 29.10.2020, 08:44
Dla klientów w organizacji pracy najbardziej liczy się otwarcie oddziałów. Banki zamykają te, w których stwierdzają zakażenia pracowników i ludzie muszą pójść na kwarantannę.

Dla klientów w organizacji pracy najbardziej liczy się otwarcie oddziałów. Banki zamykają te, w których stwierdzają zakażenia pracowników i ludzie muszą pójść na kwarantannę.źródło: ShutterStock

W największych instytucjach połowa zatrudnionych pracuje zdalnie. Więcej zachorowań będzie oznaczać konieczność wprowadzenia ograniczenia skali działania.

– Tak, jak ludzie potrzebują wody i prądu, tak potrzebują też naszych usług. Ciągłość działania systemu rozliczeniowego, kredytowego jest naszą powinnością – mówił na wtorkowym spotkaniu online z dziennikarzami Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Finansiści już w trakcie pierwszej fali pandemii szybko zareagowali na nowe zagrożenie. Zapewniają, że do drugiej fali przygotowani są jeszcze lepiej.

„Uwzględniamy wszystkie obostrzenia oraz wytyczne dotyczące m.in. dystansu społecznego czy środków bezpieczeństwa. Już na początku pandemii błyskawicznie wdrożyliśmy rozwiązania pozwalające na pracę zdalną. Zarówno obecnie, jak i w szczytowym momencie izolacji społecznej pierwszej fali pandemii, ok. 50 proc. wszystkich pracowników banku pracowało w trybie pracy zdalnej lub rotacyjnej, w tym sieć sprzedaży” – informuje biuro prasowe PKO BP, lidera naszego sektora bankowego.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane