statystyki

Allegro z parkietu zbierze miliardy

autor: Łukasz Wilkowicz, Elżbieta Rutkowska21.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.07.2020, 09:46
Właściciele Allegro chcą we wrześniu wprowadzić firmę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie – podał Reuters, powołując się na anonimowe źródła. Według agencji fundusze private equity, do których należy największa polska platforma handlu internetowego – Permira, Mid Europa Partners i Cinven – chciałyby uzyskać z pierwszej oferty publicznej akcji na giełdzie od 2,3 do 3 mld dol., czyli ok. 10 mld zł.

Właściciele Allegro chcą we wrześniu wprowadzić firmę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie – podał Reuters, powołując się na anonimowe źródła. Według agencji fundusze private equity, do których należy największa polska platforma handlu internetowego – Permira, Mid Europa Partners i Cinven – chciałyby uzyskać z pierwszej oferty publicznej akcji na giełdzie od 2,3 do 3 mld dol., czyli ok. 10 mld zł.źródło: ShutterStock

Giełdowy debiut platformy e-commerce może pobić dotychczasowe rekordy.

Właściciele Allegro chcą we wrześniu wprowadzić firmę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie – podał Reuters, powołując się na anonimowe źródła. Według agencji fundusze private equity, do których należy największa polska platforma handlu internetowego – Permira, Mid Europa Partners i Cinven – chciałyby uzyskać z pierwszej oferty publicznej akcji na giełdzie od 2,3 do 3 mld dol., czyli ok. 10 mld zł. Oznaczałoby to, że wycena całej firmy sięgnie 11 mld dol., czyli ok. 43 mld zł – znacznie przewyższając wycenę obecnego lidera warszawskiego parkietu – CD Projekt (37 mld zł).

Allegro odmówiło komentarza. W czerwcu o jego przygotowaniach do giełdowego debiutu informował Bloomberg. Mowa była wtedy o akcjach dwóch funduszy – Permira i Mid Europa Partners.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • PL(2020-07-23 03:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tak? a może to forma ratowania kapitału przez inwestora przed stratami w przypadku repolonizacji? Bo kto trzeźwy na dziś dzień kupiłby Allegro za taką kwotę w państwie prawa?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane