statystyki

Po czarnym poniedziałku kontynuacji dużych spadków nie było

autor: Łukasz Wilkowicz11.03.2020, 08:40; Aktualizacja: 11.03.2020, 08:48
Wczoraj na wielu rynkach miały miejsce wzrosty cen

Wczoraj na wielu rynkach miały miejsce wzrosty cenźródło: ShutterStock

Wtorek przyniósł uspokojenie po czarnym poniedziałku. Ale o poprawie nastrojów nie może być mowy. WIG20 znalazł się wczoraj najniżej od 2009 r.

Wtorek był dla portfeli inwestorów łaskawszy niż pierwszy dzień tygodnia. W poniedziałek przez światowe rynki finansowe przeszedł tajfun. S&P500, główny indeks największej na świecie giełdy nowojorskiej, stracił tego dnia 7,6 proc. Najważniejsze indeksy wielu innych giełd poszły w dół jeszcze mocniej. Inwestorzy kupowali obligacje skarbowe uznawanych za najbardziej bezpieczne państw, podnosząc ich ceny (rentowność szła w dół). Spadały też notowania towarów – przede wszystkim ropy naftowej.

Wczoraj na wielu rynkach miały miejsce wzrosty cen. Przykładowo ropa podrożała o 6 proc. Baryłka WTI kosztowała po południu 33 dol. Nadal dominuje jednak niepewność. Na giełdach w Ameryce sesja rozpoczęła się od wzrostów, ale już po dwóch godzinach indeksy były na zero. W Warszawie pod koniec sesji również dominowały spadki.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane