statystyki

Po czarnym poniedziałku kontynuacji dużych spadków nie było

autor: Łukasz Wilkowicz11.03.2020, 08:40; Aktualizacja: 11.03.2020, 08:48
Wczoraj na wielu rynkach miały miejsce wzrosty cen

Wczoraj na wielu rynkach miały miejsce wzrosty cenźródło: ShutterStock

Wtorek przyniósł uspokojenie po czarnym poniedziałku. Ale o poprawie nastrojów nie może być mowy. WIG20 znalazł się wczoraj najniżej od 2009 r.

Wtorek był dla portfeli inwestorów łaskawszy niż pierwszy dzień tygodnia. W poniedziałek przez światowe rynki finansowe przeszedł tajfun. S&P500, główny indeks największej na świecie giełdy nowojorskiej, stracił tego dnia 7,6 proc. Najważniejsze indeksy wielu innych giełd poszły w dół jeszcze mocniej. Inwestorzy kupowali obligacje skarbowe uznawanych za najbardziej bezpieczne państw, podnosząc ich ceny (rentowność szła w dół). Spadały też notowania towarów – przede wszystkim ropy naftowej.

Wczoraj na wielu rynkach miały miejsce wzrosty cen. Przykładowo ropa podrożała o 6 proc. Baryłka WTI kosztowała po południu 33 dol. Nadal dominuje jednak niepewność. Na giełdach w Ameryce sesja rozpoczęła się od wzrostów, ale już po dwóch godzinach indeksy były na zero. W Warszawie pod koniec sesji również dominowały spadki.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane