statystyki

Nasze banki przestały się wspinać. Daleko nam do liderów

autor: Łukasz Wilkowicz02.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 02.07.2019, 08:28
Sześć instytucji z Polski znalazło się na tegorocznej liście tysiąca największych banków na świecie brytyjskiego miesięcznika „The Banker”.

Sześć instytucji z Polski znalazło się na tegorocznej liście tysiąca największych banków na świecie brytyjskiego miesięcznika „The Banker”.źródło: ShutterStock

Słabszy złoty i wolniejsze zwiększanie kapitałów skutkują spadkami na liście największych na świecie.

Sześć instytucji z Polski znalazło się na tegorocznej liście tysiąca największych banków na świecie brytyjskiego miesięcznika „The Banker”. Tylko tyle, bo nie są uwzględniane spółki córki międzynarodowych grup finansowych – obecnych w rankingu na wysokich pozycjach. Miejsce w zestawieniu to pochodna wielkości funduszy własnych najwyższej kategorii (Tier 1). Pokazuje ono siłę kapitałową poszczególnych podmiotów.

PKO BP, lider naszego sektora bankowego, znalazł się w zestawieniu na 155. miejscu. W porównaniu z poprzednią edycją zdołał poprawić się o cztery lokaty. Wciąż brakuje mu jednak kilku miejsc do wyrównania swojego najlepszego osiągnięcia: w 2010 r., po emisji akcji, która zwiększyła jego kapitał o jedną czwartą, był 148.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane