statystyki

Nasze banki przestały się wspinać. Daleko nam do liderów

autor: Łukasz Wilkowicz02.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 02.07.2019, 08:28
Sześć instytucji z Polski znalazło się na tegorocznej liście tysiąca największych banków na świecie brytyjskiego miesięcznika „The Banker”.

Sześć instytucji z Polski znalazło się na tegorocznej liście tysiąca największych banków na świecie brytyjskiego miesięcznika „The Banker”.źródło: ShutterStock

Słabszy złoty i wolniejsze zwiększanie kapitałów skutkują spadkami na liście największych na świecie.

Sześć instytucji z Polski znalazło się na tegorocznej liście tysiąca największych banków na świecie brytyjskiego miesięcznika „The Banker”. Tylko tyle, bo nie są uwzględniane spółki córki międzynarodowych grup finansowych – obecnych w rankingu na wysokich pozycjach. Miejsce w zestawieniu to pochodna wielkości funduszy własnych najwyższej kategorii (Tier 1). Pokazuje ono siłę kapitałową poszczególnych podmiotów.

PKO BP, lider naszego sektora bankowego, znalazł się w zestawieniu na 155. miejscu. W porównaniu z poprzednią edycją zdołał poprawić się o cztery lokaty. Wciąż brakuje mu jednak kilku miejsc do wyrównania swojego najlepszego osiągnięcia: w 2010 r., po emisji akcji, która zwiększyła jego kapitał o jedną czwartą, był 148.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane