statystyki

Rynki finansowe w skrócie

30.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:13
Rynki finansowe w skrócie

Rynki finansowe w skrócieźródło: ShutterStock

Podaż pieniądza w naszej gospodarce była w czerwcu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika od marca ub.r. O 10,2 proc. zwiększyła się wartość gotówki w obiegu. Depozyty bieżące były o 11,2 proc. większe niż rok wcześniej. Terminowe spadają w skali roku od grudnia 2016 r. W czerwcu ich wartość była o 0,3 proc. mniejsza niż rok wcześniej.

Ameryka przyśpieszyła.Wzrost gospodarczy USA wyniósł w II kwartale 4,2 proc. To wynik w ujęciu annualizowanym. Mówi on, jaki byłby wzrost, gdyby tendencje z ostatniego kwartału utrzymywały się przez cały rok. W I kwartale wzrost wyniósł 2,2 proc. Według amerykańskiego Departamentu Handlu do wyniku II kwartału przyczyniły się m.in. wydatki rządowe. 

Wzrost gospodarczy w USA (proc.)

Wzrost gospodarczy w USA (proc.)

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

rynki

Warszawa na czele. Piątkowy spadek o 0,6 proc. nie przeszkodził WIG20, głównemu indeksowi warszawskiej giełdy, osiągnąć w minionym tygodniu najwyższej stopy zwrotu spośród europejskich giełd. WIG20 wzrósł w tym czasie o 4,9 proc., czemu sprzyjały wyniki spółek (m.in. Lotosu, który według wstępnych danych miał w II kwartale ponad 700 mln zł zysku). Od początku roku WIG20 jest 6,9 proc. na minusie.


Pozostało 3% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane