statystyki

Polityka wkracza na warszawską giełdę. Była dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu zatrudniona na GPW

autor: Tomasz Jóźwik11.04.2018, 07:33; Aktualizacja: 11.04.2018, 08:53
GPW w Warszawie

Pracę na warszawskiej giełdzie znalazła Sylwia Matusiak, działaczka PiS, była szefowa Centrum Informacyjnego Rządu. Obie strony starają się zachować współpracę w tajemnicyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Pracę na warszawskiej giełdzie znalazła Sylwia Matusiak, działaczka PiS, była szefowa Centrum Informacyjnego Rządu. Obie strony starają się zachować współpracę w tajemnicy.

– Kwestie kadrowe są tajemnicą przedsiębiorstwa i podlegają ochronie zgodnie z wewnętrznymi regulacjami GPW dotyczącymi bezpieczeństwa informacji, dlatego nie możemy odpowiadać na pytania w tym zakresie – tak biuro prasowe giełdy odpowiedziało na nasze pytania o charakter pracy, termin zatrudnienia i zakres obowiązków Sylwii Matusiak. GPW nie zaprzeczyła jednak, że pozyskała nowego pracownika. Pracy dla kontrolowanej przez państwo spółki nie wyparła się także Matusiak. Choć opowiadać o niej nie chce.

– Nie jestem upoważniona do udzielania takich informacji – tak była szefowa CIR odpowiada na pytanie o to, od kiedy pracuje dla giełdy. Z naszych informacji wynika, że została doradcą prezesa zarządu GPW Marka Dietla. Z taką funkcją w przeszłości wiązało się wynagrodzenie rzędu 25–30 tys. zł miesięcznie.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane