statystyki

Polityka wkracza na warszawską giełdę. Była dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu zatrudniona na GPW

autor: Tomasz Jóźwik11.04.2018, 07:33; Aktualizacja: 11.04.2018, 08:53
GPW w Warszawie

Pracę na warszawskiej giełdzie znalazła Sylwia Matusiak, działaczka PiS, była szefowa Centrum Informacyjnego Rządu. Obie strony starają się zachować współpracę w tajemnicyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Pracę na warszawskiej giełdzie znalazła Sylwia Matusiak, działaczka PiS, była szefowa Centrum Informacyjnego Rządu. Obie strony starają się zachować współpracę w tajemnicy.

– Kwestie kadrowe są tajemnicą przedsiębiorstwa i podlegają ochronie zgodnie z wewnętrznymi regulacjami GPW dotyczącymi bezpieczeństwa informacji, dlatego nie możemy odpowiadać na pytania w tym zakresie – tak biuro prasowe giełdy odpowiedziało na nasze pytania o charakter pracy, termin zatrudnienia i zakres obowiązków Sylwii Matusiak. GPW nie zaprzeczyła jednak, że pozyskała nowego pracownika. Pracy dla kontrolowanej przez państwo spółki nie wyparła się także Matusiak. Choć opowiadać o niej nie chce.

– Nie jestem upoważniona do udzielania takich informacji – tak była szefowa CIR odpowiada na pytanie o to, od kiedy pracuje dla giełdy. Z naszych informacji wynika, że została doradcą prezesa zarządu GPW Marka Dietla. Z taką funkcją w przeszłości wiązało się wynagrodzenie rzędu 25–30 tys. zł miesięcznie.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane