statystyki

Odwracanie dodruku pieniądza

autor: Łukasz Wilkowicz18.09.2017, 07:48; Aktualizacja: 18.09.2017, 08:13
Od niemal dwóch lat podnosi stopy procentowe, które już pod koniec 2008 r. sprowadził niemal do zera. Nie zaczął natomiast jeszcze ograniczania swojego bilansu.

Od niemal dwóch lat podnosi stopy procentowe, które już pod koniec 2008 r. sprowadził niemal do zera. Nie zaczął natomiast jeszcze ograniczania swojego bilansu.źródło: ShutterStock

Amerykański Fed ma zacząć ściągać dolary z rynku. Ale nie wiadomo, kiedy zacznie ani jakie to będzie mieć skutki. W piątek minęło dziewięć lat od upadku banku Lehman Brothers. To wydarzenie jest uznawane za symbol początku ostrej fazy kryzysu finansowego, który przeorał krajobraz sektora finansowego na świecie, w wielu krajach doprowadził do dużego wzrostu długu publicznego, a Grecję doprowadził do bankructwa.

Zaraz po wybuchu kryzysu zaczęła się z nim walka. Prowadziły ją głównie banki centralne na czele z amerykańską Rezerwą Federalną. Teraz Fed stara się o normalizację, czyli odwrócenie nadzwyczajnej kryzysowej polityki.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane