Debiut Grupy Energa na GPW: Cena akcji spada, nie tego oczekiwali inwestorzy

11.12.2013, 09:01; Aktualizacja: 11.12.2013, 15:39
Energa, źródło GPW Media

Debiut Energi na GPW , źródło GPW Media.źródło: Inne

Grupa Energa od dziś będzie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to 448 spółka notowana na Głównym Rynku oraz 20 debiut w tym roku. Niestety nadzieje na wielki debiut zostały pogrzebane.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • stn(2014-04-28 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli pobrali kredyty ?

    Odpowiedz
  • t(2013-12-12 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe co będzie za pare miesięcy... ludzie pobrali kredyty na zakup akcji...

    Odpowiedz
  • Do Analityka(2013-12-12 00:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, skąd powziąłeś takie spostrzeżenia. ENERGA ma bardzo dobre notowania na rynku polskim i wróżę niebawem wzrost wartości akcji. Napewno po krótkotrwałej zniżce nastąpi długotrwała hossa. Jest to za dobra firma, by była niedoceniana.

    Odpowiedz
  • Analityk(2013-12-11 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Blisko 80 tys osób które kupiło na debiucie tę spółkę zostało oszukanych! Było brak informacji,że blisko 100 mln akcji pracowniczych których kupili po 1 zł. będą mogli sprzedać na debiucie. Praktycznie spółka ta wg oceny poważnych analityków warta jest dużo niej niż nawet cena która zamknęła pierwszą sesję. Moim zdaniem jest wart ok. 14 złotych, i myślę że za parę miesięcy te cenę zobaczymy! Tym bardziej,że inne spółki giełdowe z sektora energetycznego mają lepszą " przebitkę" niż ENERGA!

    Odpowiedz
  • lib(2013-12-11 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    no i tak każda prywatyzacja powinna wyglądać - spółkę się sprzedaje bez żadnej przeceny i zyskuje maksimum kapitału, a nie robi promocję i nagle ceny skaczą po wejściu na giełdę...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2013-12-11 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Było przeczytać - i wykonać .

    Odpowiedz
  • Obserwator(2013-12-11 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tak trzymać !

    Odpowiedz