Początek roku 2024 przyniósł sporo zmian. Jedną z nich były notowania srebra, które wzrosły rekordowo - aż o 30 proc. Przyczyn zapotrzebowania na surowiec jest wiele. Wśród nich przede wszystkim zapotrzebowanie na metal oraz bezpośrednio zainteresowanych zakupem firm zajmujących się tworzeniem paneli fotowoltaicznych. Szacuje się, że popyt jest większy.
Czy warto inwestować w srebro?
Inwestowanie w srebro ma na celu długoterminowe zachowanie majątku w kruszcu lub bezpośredni zarobek przy jego sprzedaży w krótkim odstępie czasu od zakupu. W maju cena uncji srebra wzrosła rekordowo. Pierwszy raz od 12 lat przekroczyła 32 dol. Prognozy The Silver jasno wskazują kierunek. Światowe zapotrzebowanie na srebro przekroczy niebawem 1,2 mld uncji. To kolejny rok, kiedy będzie znacznie wyższe, niż jego dostawy.
Inwestorzy rozważają zakup surowca. Mimo ogromnego zapotrzebowania, kopalnie nie zwiększą produkcji surowca.
Inwestycja w srebro. Ile można zyskać?
Inflacja zżera oszczędności, dlatego wielu inwestorów poszukuje odpowiedzi: jak nie stracić, a dalej mieć poduszkę finansową? W przypadku srebra warto zainteresować się monetami, sztabkami, ETF, kontraktami futures czy CFD. Srebro może być postrzegane jako twarda waluta.
Zysk, który można osiągnąć, zależy od formy inwestycji. W przypadku długoterminowej inwestycji warto rozważyć srebro inwestycyjne w postaci sztabek lub monet bulionowych. Monety i sztabki można zakupić od firmy handlującej lub bezpośrednio od osoby prywatnej lub dealera srebra inwestycyjnego, np. Mennicy Polskiej.
Inwestycja w srebro. Czy to jest bezpieczne?
Ważne jest nie tylko to, ile można zyskać, ale przede wszystkim jak wszystkiego nie stracić. W tym kontekście należy zadbać o bezpieczeństwo transakcji. Najwygodniejsza droga to kanały internetowe. Pamiętaj, sprawdź opinie o sprzedawcy i platformie transakcyjnej. Srebro może przynieść wysokie korzyści finansowe w czasie ożywienia gospodarczego i panującej od dłuższego czasu wysokiej inflacji.