Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami. Rynki wyczekują nadchodzących decyzji banków centralnych. We wtorek dwudniowe posiedzenie rozpoczyna amerykańska Rezerwa Federalna, która w środę ma opublikować swoją decyzję dotyczącą stóp proc.

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,33 proc. i wyniósł 17 674,82 pkt. S&P 500 spadł o 0,18 proc. i wyniósł 2 075,32 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,10 proc. do 4 843,55 pkt.

Słaby sentyment na światowych rynkach szkodzi notowaniom ropy naftowej. Cena Brent spadła o 1,5 proc. i wynosi 49,7 dolarów. To pierwszy spadek poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę od początku czerwca.

Uwaga rynków koncentruje się na nadchodzących decyzjach banków centralnych. W środę, po dwudniowym posiedzeniu, swoją decyzję dotyczącą stóp procentowych oraz jej uzasadnienie opublikuje Rezerwa Federalna w USA. Rynek zakłada, że bank centralny USA pozostawi stopy procentowe bez zmian.

Rezerwa Federalna opublikuje również w tym tygodniu prognozy makroekonomiczne, w tym projekcję stóp procentowych. Poprzednia prognoza z marca wskazywała na dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku.