Tanieją akcje Allianz SE o 1,1 proc. po zapowiedzi targetu rocznego wzrostu wyników od 2016 do 2018 r. Kingfisher spada o 2,2 proc. w reakcji na słabsze wyniki za III kwartał od prognozowanych przez analityków. Zodiac Aerospace traci 10 proc., bo spółka prognozuje słaby wzrost przychodów w roku podatkowym 2015-2016.

W Niemczech podano już końcowe wyliczenia PKB. Produkt Krajowy Brutto wzrósł w III kwartale o 0,3 proc. kdk, po uwzględnieniu czynników sezonowych, jak wstępnie oceniano.

W ujęciu rdr PKB Niemiec wzrósł o 1,7 proc., a bez uwzględniania czynników sezonowych wzrósł o 1,8 proc. rdr. Takich wyników oczekiwano.

O 10.00 zostanie podany zaś wskaźnik Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich. Analitycy oceniają, że w listopadzie był bez zmian 108,2 pkt.

Tymczasem we Francji i Belgii trwają dochodzenia w sprawie zamachów terrorystycznych przeprowadzonych 13 listopada w Paryżu, w których zginęło 130 osób. Nadal poszukiwany jest główny podejrzany Salah Abdeslam, który mógł uciec do Belgii oraz jego wspólnicy.

Koordynowanie działań przeciwko Państwu Islamskiemu, które przyznało się do ataków w Paryżu, będzie we wtorek tematem rozmów prezydenta Francois Hollande'a z prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu.

W środę Hollande będzie rozmawiał z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a na czwartek zaplanowano jego spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie.

W Bundestagu we wtorek rozpoczyna się debata budżetowa, która potrwa do piątku.