Bank podał, że jest to decyzja jednorazowa i wynika ze zmiany sposobu ustalania kursu.

Chiny za wszelką cenę chcą powstrzymać postępujące spowolnienie w gospodarce.

Tymczasem Grecja i jej międzynarodowi wierzyciele porozumieli się w sprawie trzeciego pakietu ratunkowego - poinformowały we wtorek źródła w Atenach. Budzi to nadzieje, że dzięki tym funduszom Grecja spłaci zadłużenie przed upływającym za kilka dni terminem.

Po 23-godzinnych rozmowach, które rozpoczęły się w poniedziałek po południu, wyczerpani przedstawiciele greckich władz opuścili hotel w centrum Aten i ogłosili, że obie strony porozumiały się, choć wciąż do rozstrzygnięcia pozostają drobne szczegóły.

"W końcu mamy biały dym" - powiedział wysoki rangą przedstawiciel greckiego ministerstwa finansów. "Osiągnięto porozumienie. Obecnie omawiane są niewielkie detale" - oświadczyło to źródło.

Grecki minister finansów Euklid Cakalotos, informując o zakończeniu całonocnych rozmów z kredytodawcami, powiedział, że jego zdaniem obie strony "są bardzo bliskie porozumienia". Mówił, że do ustalenia są jeszcze "dwie lub trzy drobne kwestie".

Oczekuje się, że pakiet pomocowy dla zadłużonej Grecji będzie miał wartość 86 mld euro. Na razie nie potwierdzono jednak tej kwoty.

O 11.00 w Niemczech zostanie podany wskaźnik ZEW za sierpień.

Na giełdach w Europie mocno tanieją akcje spółek motoryzacyjnych - BMW i Daimler tracą po ponad 1,8 proc.

LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE spada o ponad 2 proc. Podobnie zachowują się walory firmy Swatch.

Z powodu spadku cen metali we wtorek tracą na wartości akcje spółek wydobywczych, w tym Rio Tinto Group i BHP Billiton Ltd.