W Europie kontrakty na Euro Stoxx 50 rosną o 0,47 proc., FTSE 100 zwyżkują o 0,18 proc., CAC 40 futures idą w górę o 0,55 proc., a na DAX rosną o 0,57 proc.

229 deputowanych (na ogólną liczbę 300) poparło reformy, 64 było przeciwko (w tym niektórzy z rządzącej partii Syria), a 6 wstrzymało się od głosu. Wśród głosujących przeciwko reformom lub wstrzymujących się od głosu, było 38 członków rządzącej lewicowej partii Syriza.

Pakiet reform zatwierdzony przez parlament jest warunkiem udzielenia Grecji kolejnego, trzyletniego wsparcia finansowego, które ma wynieść 82-86 mld euro.

W czwartek o godz. 10.00 ministrowie finansów strefy euro mają przedyskutować głosowanie. Europejski Bank Centralny o 13.45 poinformuje o decyzji w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy jednak oczekiwać będą na wiadomość, czy bank zdecyduje się zwiększyć awaryjne finansowanie dla greckiego sektora bankowego.

Wobec problemów z płynnością banki w Grecji pozostaną zamknięte co najmniej do czwartku włącznie.

W środę po południu inwestorzy przypatrywali się wystąpieniu szefowej Fed Janet Yellen w Kongresie USA. Przedstawiała ona amerykańskim parlamentarzystom swoje cykliczne, odbywające się raz na sześć miesięcy, sprawozdanie.

Yellen powtórzyła, że chciałaby podnieść stopy procentowe w tym roku, jako że przewiduje, że sytuacja w gospodarce amerykańskiej, w tym na rynku pracy, może się dalej poprawiać.

„Jeśli sytuacja w gospodarce będzie się rozwijała tak jak to zakładamy, powinny zostać spełnione warunki do podwyżki stóp procentowych w którymś momencie w tym roku” – powiedziała Szefowa Fed.

W Azji sesja zakończyła się niewielkimi wzrostami. Graczy rynkowych martwi jednak utrzymująca się wysoka zmienność indeksu SCI, który rozpoczął sesję od blisko dwuprocentowych spadków, które zdołał odrobić w ciągu pozostałej części dnia i obecnie znajduje się na plusie o 0,5 proc.